7 miejsc, które musisz zobaczyć w Dubaju

przez Anita & Paweł
1 komentarz

Dubaj – najbardziej luksusowe miasto świata. Miasto, w którym cena litra benzyny jest mniejsza niż cena litra wody pitnej. Miasto, które w całości powstało na pustynnych wydmach i w którym panuje potworny wręcz upał! Jeśli jesteś ciekaw, co warto zobaczyć w tym niesamowitym mieście, proponujemy Ci nasze subiektywne zestawienie 7 miejsc, które musisz zobaczyć w Dubaju. Poznaj Dubaj i jego atrakcje!

Najlepszym sposobem na zwiedzanie Dubaju jest szybkie, czyste i przede wszystkim klimatyzowane metro. Zdecydowanie odradzamy piesze wędrówki. Odległości w tym mieście są ogromne, mimo iż na mapie wydają się być niewielkie. Do tego wysokie temperatury powietrza zdecydowanie nie sprzyjają spacerom. W ciągu 3 dni powinno Wam się udać zobaczyć praktycznie wszystkie główne atrakcje Dubaju.

 

Dubaj atrakcje

7 miejsc, które musisz zobaczyć w Dubaju

 

1. Burj Khalifa- najwyższy budynek na świecie

Tego prawie kilometrowego (830m) budynku nie sposób przeoczyć. Jest widoczny prawie z każdego punktu miasta. Zanim jednak wjedziecie na punkt widokowy znajdujący się na 124 pietrze, zakupcie bilety (na konkretną godzinę) z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Zwłaszcza, jeśli planujecie wjazd w godzinach popołudniowych. Pomiędzy 13:30 a 18:00 bilety są najdroższe, ale zdecydowanie warto, bo widoki z Burj Khalifa podczas zachodu słońca są niesamowite. Bilety kupicie online na stronie Burj Khalifa, a odbierzecie je w kasach znajdujących się w Dubai Mall.  Nam podczas odbioru biletów zaproponowano „upgrade” tj. możliwość wjechania na 145 piętro. Taka przyjemność dość sporo kosztuje, więc grzecznie odmówiliśmy :) Na górze możecie zostać tyle ile się chce – nikt Was nie będzie poganiał i wyganiał. Po zachodzie słońca na dole, pod budynkiem Burj Khalifa, możecie obejrzeć pokaz tańczących fontann – wejście również od Dubai Mall.

Więcej informacji o Burj Khalifa wraz z porównaniem widoków ze 148. i 125. piętra znajdziecie u Przemka i Magdy z bloga Geeki Podróżniki.

 

Dubaj atrakcje

Dubaj atrakcje

7 miejsc, które musisz zobaczyć w Dubaju

 

2. Burj Al Arab -jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie w kształcie żagla

Kolejnym symbolem Dubaju jest Burj Al Arab. Wypasiony 7* hotel (chyba jedyny na świecie?) położony blisko publicznej plaży Umm Suqeim beach, z której najlepiej go widać. Najprościej dostać się do niego taksówką. Ewentualnie możecie wysiąść na stacji metra FGB Metro Station i zrobić sobie dłuuuuugi spacerek… Z ciekawostek: na dachu hotelu znajduje się kort tenisowy i lądowisko dla helikopterów. Jakby ktoś się skusił to rezerwacji możecie dokonać tutaj. Ceny dość przystępne – od 7000 do 50 000 AED za noc :) My podziękowaliśmy za nocleg i cały dzień wygrzewaliśmy się na pobliskiej plaży.

 

Dubaj atrakcje

Dubaj atrakcje

7 miejsc, które musisz zobaczyć w Dubaju

 

3. Palma Jumeirah – sztucznie usypana wyspa w kształcie palmy

Dubaj słynie również z usypywania sztucznych wysp takich jak Palma Jumeirah, Palma Jebel Ali, Palma Deirah czy The World. Nam udało się wjechać na pierwszą z nich, gdzie podobno swoje rezydencje mają David Beckham czy Brad Pitt. Najlepiej dojechać metrem do stacji Dubai Marina, a potem przesiąść się na tramwaj (obowiązuje ten sam bilet co na metro) i wysiąść na przystanku Palm Jumeirah. Tam  trzeba przejść na kolejkę naziemną (obowiązuje osobny bilet), która dojeżdża na sam koniec sztucznej wyspy pod kolejny super hotel Atlantis The Palm Aquaventure Waterpark. Warto wybrać się tam późnym popołudniem, by obejrzeć zachód słońca.