Walentynki za granicą. 6 najbardziej romantycznych miast w Europie.

przez Anita & Paweł
15 komentarzy
6 najbardziej romantycznych miast w Europie

Czy wiesz już jak spędzisz Dzień Zakochanych? Może chciałbyś zaskoczyć swoją drugą połówkę i zabrać ją na romantyczne walentynki za granicę? Jeśli tak, to chętnie Ci w tym pomożemy! Zebraliśmy naszym zdaniem 6 najbardziej romantycznych miast w Europie, które idealnie wpiszą się i oddadzą klimat tego wyjątkowego dnia. Każde z przywołanych przez nas miejsc jest idealne dla par pragnących doświadczyć tego dnia dużo miłości, wzruszeń i szalonych emocji, o których zazwyczaj zapominamy w natłoku codziennych obowiązków. Na naszej liście oprócz romantycznego Paryża czy Wenecji znajdziesz też mniej oczywiste destynacje. Każda z nich jest pełna kultury, licznych atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Nasze walentynkowe zestawienie jest na tyle urozmaicone, że na pewno coś z niego wybierzesz w oparciu o swoje indywidualne potrzeby i preferencje.

 

6 najbardziej romantycznych miejsc w Europie

 

1. Wenecja

 

6 najbardziej romantycznych miast w Europie 6 najbardziej romantycznych miast w Europie 6 najbardziej romantycznych miast w Europie

 

Nasze zestawienie najbardziej romantycznych miast w Europie otwiera… Wenecja! Choć niektórym się „przejadła”, dla wielu nadal jest gwarantem przeżycia romantycznych chwil. Trudno się z tym nie zgodzić. Kto nie chciałby choć raz w życiu zabrać tam ukochanej osoby? Popłynąć z nią w rejs kolorową gondolą. Zobaczyć zalany wodą Plac Św. Marka czy imponujący Canale Grande, w którym niczym w lustrze odbijają się cuda włoskiej architektury. Zgubić się w labiryncie brukowanych uliczek i uroczych mostków przerzuconych nad licznymi kanałami w mieście. A dzień zakończyć romantyczną kolacją przy świecach w jednej z wielu lokalnych restauracji?

Jeśli Twój wybór padnie na Wenecję, nie zapomnij zabrać swojej wybranki serca na Most Westchnień! Legenda mówi, że jego nazwa wywodzi się od jęków więźniów prowadzonych nim na tortury i egzekucje. Mostem możesz przejść, tak jak więźniowie przed 400 laty i westchnąć do swej ukochanej. Według miejscowych, jeśli zakochani wybiorą się na wycieczkę gondolą o zachodzie słońca i pocałują się tuż pod Mostem Westchnień, ich miłość przetrwa wszystko.

 

Zajrzyj również do naszego posta „Zwiedzanie Wenecji w jeden dzień. Co warto zobaczyć?” 

 

2. Wiedeń

 

6 najbardziej romantycznych miast w Europie 6 najbardziej romantycznych miast w Europie 6 najbardziej romantycznych miast w Europie

 

Wiedeń to miasto niezwykle romantyczne z klasyczną architekturą, zabytkowymi budynkami, zielonymi parkami i przyjazną atmosferą. Tylu bajecznych pałaców, baśniowych rezydencji i zaczarowanych ogrodów nie widzieliśmy w żadnej innej europejskiej metropolii. Bliżej naszego kraju nie znajdziesz lepszego miejsca na nastrojowy wypoczynek ze swoją drugą połową. Achy, ochy i romantyczne uniesienia będą Ci towarzyszyły na każdym etapie zwiedzania Wiednia. Ze swojej strony proponujemy Ci przede wszystkim: randkę na diabelskim młynie w parku rozrywki Prater, spacer po uroczych parkach przy Ringstrasse i nastrojowych uliczkach Starego Miasta. Koniecznie udaj się również na wizytę do pałaców Habsburgów. Być może w jednej z pałacowych sal porwiesz do walca swą wybrankę serca? Nie rezygnuj też ze słodkiego Tortu Sachera, przekąski dla zakochanych! Najlepiej smakuje on w Hotelu Sacher przy Philharmoniestrasse. Na koniec dnia, kiedy światło nocnych latarni klimatycznie oświetli brukowane uliczki dzielnicy Innere Stadt zafunduj sobie nocną przejażdżkę dorożką.

Zajrzyj również do naszego posta „Wiedeń na weekend. Co warto zobaczyć?”

 

3. Paryż