Praga na jeden dzień. Najważniejsze atrakcje Pragi

przez Anita & Paweł
11 komentarzy
Praga

Praga na jeden dzień

24 godziny w Pradze wypełnione spacerami po Moście Karola, Rynku Staromiejskim i wzdłuż Wełtawy, kosztowaniem piwa i knedlików oraz wizytą w Cafe Louvre były tzw. clou wydarzenia, w którym mieliśmy okazję wziąć ostatnio udział. Po jednodniowej wizycie w Radomiu i Porcie Lotniczym Radom wraz z 13 osobową ekipą rewelacyjnych i mega pozytywnych blogerów podróżniczych, ich przyjaciół i Radomian dolecieliśmy do Pragi. Praga na jeden dzień to idealna propozycja dla zabieganych.

 

Najważniejsze atrakcje Pragi 

 

o Moście Karola i Rynku Staromiejskim

Most Karola i Rynek Staromiejski to chyba jedne z najpopularniejszych atrakcji Pragi. Oczywiście i naszej ekipy nie mogło w tych miejscach zabraknąć. Odwiedziliśmy je zarówno wieczorem jak i w ciągu dnia. O każdej z tych pór wywarły na nas nieco inne wrażenie, czym innym zachwyciły i urzekły. W nocy pięknie oświetlone -ulicznymi lampami, neonami, światłem z okien czy reklam, pełne młodych ludzi udających się na kolacje, do piwiarni czy klubów. W dzień gwarne, tłumnie oblegane przez turystów z całego świata, przyciągające jak magnes swym niesamowitym klimatem i urokiem praktycznie niezmienionym na przestrzeni wieków.

 

Praga w 24 godziny

Praga w 24 godziny

 

Średniowieczny kamienny Most Karola łączy oba brzegi rzeki Wełtawy, a także dzielnice Malá Strana ze Starym Městem. Wsparty jest na 15 filarach i ma 516 metrów długości. Na obu jego końcach znajdują się wieże. Z jednej strony Most otwiera Staromiejska Wieża Mostowa, z drugiej zaś Wieża Malostrenska. Ta pierwsza przyciąga uwagę najbardziej. Naszym zdaniem jest przepiękna. Gdzieś pośrodku Mostu Karola na jego balustradzie został umocowany mały mosiężny krzyż z pięcioma gwiazdami. Legenda mówi, że ten, któremu uda się położyć rękę na krzyżu tak aby każdy palec dłoni dotykał jednej z gwiazd, spełni swe życzenia… Most Karola polecamy szczególnie wieczorową porą, ponieważ wtedy można z niego podziwiać cudnie oświetlone Hradczany.

 

Praga w 24 godziny

Praga w 24 godziny

 

Rynek Staromiejski z brukowanymi, krętymi uliczkami to tzw. serce Pragi. Znajduje się na nim wiele straganów oferujących lokalne specjały, restauracji, barów czy pijalni czeskiego piwa. Ale chyba jedną z najciekawszych jego atrakcji jest Ratusz Staromiejski, wyglądający z zewnątrz jak kilka przylegających do siebie budynków znacznie różniących się od siebie. Na bocznej ścianie Ratusza umieszczony został Orloj – Zegar Astronomiczny służący również jako kalendarz. Zegar składa się z trzech głównych części: astronomicznej – pokazującej położenie ciał niebieskich, kalendarzowej – z medalionami odpowiadającymi poszczególnym miesiącom roku i animacyjnej – z ruchomymi figurkami dwunastu apostołów.

 

Praga w 24 godziny

Praga w 24 godziny

blogerzy podróżniczy

Praga w 24 godziny

 

o Wełtawie

To szeroka