Recenzja wakacyjnego domu Le Sorbelle d’Orcia w Toskanii

przez Anita & Paweł
0 komentarz
Le Sorbelle d'Orcia

Toskania to jeden z najpiękniejszych regionów we Włoszech. Miejsce trochę jak z baśni, po którym przechadzał się sam Gladiator. Natura swym zaczarowanym pędzlem stworzyła tam impresjonistyczne arcydzieło zapierające dech. Jeśli chciałbyś spędzić kilka dni w domku z kamienia na wzgórzach Toskanii polecamy Ci gospodarstwo agroturystyczne Le Sorbelle d’Orcia.  Będziesz się tam budzić z przepięknym widokiem na otulone mglistą pierzyną toskańskie pagórki. Rozkoszować się słońcem i ciszą. Delektować pyszną kawą i truflowym pecorino…  Czyż nie brzmi zachęcająco?

 

Le Sorbelle d'Orcia

 

Wakacyjny dom La Sorbelle d’Orcia to gospodarstwo rodzinne. Gospodyni – Pani Manuela o każdej porze dnia i nocy służy radą i pomocą. Mimo, iż język angielski nie jest jej najmocniejszą stroną, nie przeszkadza jej to w sprawnej komunikacji z gośćmi.  Manuela wraz ze swoją rodziną w ciągu dnia przebywa w małym kamiennym domku na terenie gospodarstwa argoturystycznego  i zawsze jest do dyspozycji przyjezdnych.

 

Lokalizacja

 

Le Sorbelle d'OrciaLe Sorbelle d'Orcia

 

Gospodarstwo agroturystyczne Le Sorbelle d’Orcia usytuowane jest w zacisznym miejscu na niewielkim wzgórzu w Dolinie Val d’Orcia. Niestety, aby się do niego dostać musisz dysponować autem.  W odległości około 10 km od agroturystyki znajduje się Pienza – jedno z najlepiej rozpoznawalnych toskańskich miast. Zyskała na popularności dzięki filmowi „Gladiator” i wyróżnieniu przez samo UNESCO.  Znad murów miasta rozpościera się bowiem niesamowity widok na malowniczą dolinę Val D’Orcia i leżącą w niej agroturystykę Terrapille, gdzie nagrywane były sceny do Gladiatora. Nieopodal Le Sorbelle d’Orcia znajdziesz również wioskę Bagno Vignoni słynącą z naturalnych term pochodzenia wulkanicznego wykorzystywanych m.in. do leczenia chorób reumatologicznych i neurologicznych. Gospodarstwo jest idealnym miejscem wypadowym do innych pełnych uroku miasteczek, średniowiecznych opactw, prastarych wsi i twierdz znajdujących się w okolicy.

 

Pokoje

 

Le Sorbelle d'OrciaLe Sorbelle d'OrciaLe Sorbelle d'OrciaLe Sorbelle d'Orcia

 

Gospodarstwo składa się z dużego kamiennego domu z wydzielonymi w nim apartamentami dla gości. Każdy z nich posiada w pełni wyposażoną kuchnię, łazienkę, salon i sypialnie. Pokoje urządzone są w rustykalnym stylu z terakotą na podłodze i przepięknymi belami stropowymi na sufitach. Każdy z apartamentów ma na wyposażeniu tv i dostęp do wifi. Niestety nie w każdym pokoju połączenie z siecią jest idealne. Minusem może być również brak klimatyzacji, choć dla nas nie stanowiło to żadnego problemu. Kamienny dom doskonale izoluje ciepło. Duże, przestronne łazienki z prysznicem lub wanną wyposażone są w ręczniki oraz zestaw kosmetyków do kąpieli.  Minusem może być brak suszarki do włosów. Trzeba też zaopatrzyć się w specjalną przełączkę do gniazdek, bo nie ma tam kontaktów z bolcem. Z sypialnianych okien roztacza się przecudny widok na toskańskie pagórki i kolorowe mozaiki pól, a wschody słońca zapierają dech. Każdy z apartamentów na parterze posiada wyjście do przepięknego ogrodu.

 

Udogodnienia