9 spektakularnych punktów widokowych w Toskanii

przez Anita & Paweł
20 komentarzy
weekend majowydokowych w Toskanii

Toskania to wyjątkowy region Włoch. Cisza otula tam zmysły, a wzrok karmi się cudownymi widokami. Zachwycająca przyroda i zapierające dech w piersiach krajobrazy ściągają do niej tłumy. Na płynące pagórki, cyprysowe alejki, winnice i pola pszenicy, zmieniające swą barwę w zależności od pory roku, można patrzeć bez końca. Nie dziwi zatem fakt, że oprócz zwykłych turystów do Toskanii przybywają też fotografowie. Ich niezwykłe toskańskie dzieła możesz podziwiać na pocztówkach, kalendarzach, plakatach, folderach reklamowych czy pulpitach w komputerze. Zastanawiałeś się kiedyś gdzie powstają? A może chciałbyś podążyć ich szlakiem i sam uwiecznić na zdjęciach kolorową mozaikę pól, srebrzyste gaje oliwne i cyprysowe alejki wijące się aż po horyzont? Nic bardziej prostszego. Poniżej zestawiliśmy 9 najpiękniejszych punktów widokowych w Toskanii wraz z praktyczną mapką. Pośród nich znajdziesz same perełki! Bierz aparat w dłoń i ruszaj w swoją fotograficzną podróż po Toskanii. Obiecujemy, że oprócz przepięknych fot przywieziesz z niej moc niezapomnianych wrażeń.

 

 

1. Willa Podere Belvedere

9 najpiękniejszych punktów widokowych w Toskanii9 najpiękniejszych punktów widokowych w Toskanii9 najpiękniejszych punktów widokowych w Toskanii9 najpiękniejszych punktów widokowych w Toskanii

 

Podere Belvedere to naszym zdaniem najpiękniejszy punkt fotograficzny w całej Toskanii. Poranna mgła i wschodzące nad Doliną Val d’Orcia słońce nadają temu miejscu magii. Natura swym zaczarowanym pędzlem stworzyła tam impresjonistyczne arcydzieło zapierające dech, które każdy z odwiedzających Toskanię chce uwiecznić na karcie pamięci swojego aparatu. Malowniczo położona willa znajduje się około 2 km za miejscowością San Quirico d’Orcia w kierunku Pienzy. Jest własnością prywatną i niestety nie ma przy niej parkingu. Auto możesz zaparkować przy głównej drodze. Następnie przejść przez pola uprawne i zejść lekko w dół. Pamiętaj jednak o tym, że jesteś na prywatnej posesji. Nie depcz upraw i uszanuj spokój tego miejsca.

 

2. Kępka cyprysów

 

9 najpiękniejszych punktów widokowych w Toskanii9 najpiękniejszych punktów widokowych w Toskanii9 najpiękniejszych punktów widokowych w Toskanii

 

Urocze kępki cyprysów wyłaniające się niczym samotne wyspy na morzu pofalowanych wzgórz to kolejne ciekawe widokowo miejsce w Toskanii.  Znajdziesz je przy drodze prowadzącej ze Sieny do San Quirico d’Orcia w miejscowości Triboli. Pierwsza grupa cyprysów tworzy mały, gęsty zagajnik bardzo dobrze widoczny z drogi. To Cipressi di San Quirico d’Orcia. Najlepsze zdjęcia tego miejsca wychodzą z pobliskiego mostu. Druga kępka cyprysów (Circle of Cipress) znajduje się nieco dalej wzdłuż polnej drogi, prowadzącej do gospodarstwa rolniczego. Niestety przy drodze nie ma stricte wytyczonego parkingu. I tu auto musisz zaparkować wzdłuż ulicy. Fotografując okolicę uważaj na ruch uliczny!

 

3. Willa Podere I Cipressini