Co robić i co warto zobaczyć na Langkawi?

przez Anita & Paweł
0 komentarz
co warto zobaczyć na langkawi

Langkawi to archipelag 104 wysepek znajdujących się przy północno-zachodnim wybrzeżu Malezji. Ich wnętrze porasta wiecznie zielony las tropikalny, miejscami przechodzący w gęste mangrowia. Jak na rajskie wyspy przystało otacza je niezliczona ilość białych, piaszczystych plaż obmywanych turkusowymi falami Morza Andamańskiego. To właśnie piękne plaże rok w rok ściagają do Langkawi spragnionych słońca i odpoczynku turystów z całego świata. Największą popularnością spośród wszystkich wysp archipelagu cieszy się wyspa Pulau Langkawi. Posiada bowiem doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i tanią bazę noclegową. Jest idealnym miejscem do nurkowania, plażowania i oddawania się relaksującym kąpielom w ciepłym morzu. Na wyspie znajduje się również mnóstwo ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, aby nieco urozmaicić sobie urlop. Co robić i co warto zobaczyć na Langkawi? Odpowiedź znajdziesz w tym poście.

 

Co robić i co warto zobaczyć na Langkawi?

 

#Zachwyć się wspaniałymi widokami ze SkyCab i Sky Bridge

 

Co robić i co warto zobaczyć na Langkawi? Co robić i co warto zobaczyć na Langkawi? Co robić i co warto zobaczyć na Langkawi? 

Zdecydowanie największą atrakcją na Langkawi jest Sky Bridge czyli 125-metrowa wisząca kładka piesza. Zawieszono ją na wysokości 660 metrów nad poziomem morza na porośniętym dżunglą szczycie Gunung Mat Chinchang. Rozpościerają się z niej wspaniałe widoki na tropikalny las deszczowy, wybrzeże i malezyjskie wyspy, które na pewno Cię zachwycą! Do mostu Langkawi Sky Bridge dotrzesz kolejką linową SkyCab mającą swój początek w orientalnej wiosce Pantai Kok. Sześcioosobowy wagonik zawiezie Cię do górnej stacji, gdzie nachyloną windą zwaną SkyGlide dotrzesz z górnej stacji do mostu. Istnieje też możliwość wykupienia prywatnego przejazdu kolejką. Niestety cena takiej atrakcji jest dość kosztowna i waha się w granicach około 500 PLN. Aktualne ceny za przejazd gondolą i zwiedzanie Sky Bridge znajdziesz tutaj. Ze swojej strony polecamy Ci wybrać się na Sky Bridge wcześnie rano. Zdecydowanie pozwoli Ci to uniknąć tłumów.

PoradaKup bilet z wyprzedzeniem za pośrednictwem witryny SkyCab, dzięki czemu nie będziesz zmuszony czekać w kolejce!

 

#Wybierz się w rejs po lesie namorzynowym

 

Co warto robić i co zobaczyć na LangkawiCo robić i co warto zobaczyć na Langkawi?Co robić i co warto zobaczyć na Langkawi?Co robić i co warto zobaczyć na Langkawi

 

Wycieczki po namorzynach to jedna z ciekawszych atrakcji na Langkawi. Odbywają się one w Parku Narodowym Kilim Karst Geoforest Park. Możesz samemu wyczarterować łódź, wypożyczyć kajak lub udać się na zorganizowaną wycieczkę, podczas której przewodnik zapozna Cię z przyrodniczymi atrakcjami tego niezwykłego miejsca. Wierz nam – jest ich całe mnóstwo! Łódź zabierze Cię do lasu namorzynowego zamieszkiwanego przez wydry, jaszczurki i tropikalne węże. Na pewno spotkasz w nim też niejednego zwinnego makaka (pilnuj swojego plecaka!). Podczas sezonów wędrownych (od września do marca) możesz też obserwować ptaki: zimorodki i majestatyczne orły. Po drodze wstąpisz na rybią farmę, do Jaskini Nietoperza (Gua Kelawar) i zachwycisz się przepięknymi dzikimi plażami. Jeśli dopisze Ci szczęście być może dane Ci będzie zobaczyć delfiny radośnie bawiące się wśród fal Morza Andamańskiego. Koszt wyczarterowania łodzi na 3-4 godz