Strona Główna Grecja 12 niezwykłych miejsc, które warto zobaczyć na Korfu

12 niezwykłych miejsc, które warto zobaczyć na Korfu

przez Anita & Paweł
2 komentarze
Atrakcje Korfu

Korfu to najbardziej zielona i najmniej grecka ze wszystkich greckich wysp. Władali nią Bizantyjczycy, Wenecjanie, Francuzi i Brytyjczycy. Była też ulubionym kierunkiem pisarzy – Lawrenca i Geralda Durrellów, którzy dzięki swoim książkom rozsławili ją na cały świat. Korfu w swoich dziełach opiewali też Szekspir, Homer i Zbigniew Herbert. Ten pierwszy ponoć wzorował się na niej tworząc swą sztukę „Burza”. Nie ma się im co dziwić, bo wyspa jest niezwykła. Bujna zieleń, malownicze góry, zapach oliwek i cytrusów dochodzący z pobliskich gajów oraz kojący szum turkusowego morza działają jak plaster na skołatane nerwy. Korfu zachwyca pięknymi plażami, licznymi zabytkami, malowniczymi wioskami położonymi na wzgórzach, niezwykłą przyrodą, pyszną kuchnią i gościnnością. Jest idealną propozycją na letnie wakacje dla każdego. My jesteśmy Korfu zauroczeni! Mamy nadzieję, że o jej wyjątkowości już wkrótce przekonasz się i Ty! Jeśli jesteś ciekaw jakie atrakcje Korfu skrywa zapraszamy Cię na nasze subiektywne zestawienie 10 niezwykłych miejsc, które warto zobaczyć na wyspie.

Najpiękniejsze atrakcje Korfu

1. Miasto Korfu (Kérkyra)

Zwiedzanie Korfu proponujemy rozpocząć od jego stolicy. Miasto Korfu zwane też Kérkyra odzwierciedla pogmatwaną, bogatą i wielowiekową historię wyspy począwszy od czasów rzymskich poprzez okres bizantyjski i rządy Wenecjan aż po francuskie i brytyjskie panowanie. Jego główną atrakcją jest Stare Miasto Korfu w całości wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Cisno upakowane między dwiema fortecami- Starą Fortecą od wschodu i Nową Fortecą od zachodu jest labiryntem uroczych brukowanych uliczek, po których możesz spacerować bez końca.

Korfu Town

To tu zachwycisz się włoską architekturą będącą wynikiem prawie czterech stuleci, które Korfu spędziło pod panowaniem Wenecji. Odnajdziesz małe spokojne placyki i kamienne średniowieczne mury. Obok dachów z terakoty i balkonów z kutego żelaza na Starym Mieście znajdziesz też mnóstwo restauracji, barów i sklepików z pamiątkami. Zwiedzając Kérkyrę zapewne odniesiesz wrażenie, że miasto pomieszało architektoniczne style całej Europy. Plac Spinada jest jakby żywcem przeniesiony z Wysp Brytyjskich. Na jego rozległym zielonym terenie z równo przystrzyżoną trawą miejscowi wieczorami grają w krykieta – grę przekazaną im przez Brytyjczyków. Z kolei rząd kawiarni wzdłuż ulicy Liston przywodzi na myśl paryską Rue de Rivoli, a wyślizgane piaskowe płyty, zielone okiennice i tynki w kolorze ochry- Bałkany. Do tego dochodzą wspomniane wyżej splątane ze sobą małe uliczki i kolorowe kamieniczki udekorowane suszącym się praniem. Korfu Town ani trochę nie wydaje się greckie!

atrakcje Korfu
Korfu atrakcje

Porada: Stare Miasto Korfu jest wyłączone z ruchu kołowego – pamiętaj o tym, aby auto/skuter zaparkować na jednym z kilku parkingów wydzielonych wokół Starego Miasta. Najlepszy punkt widokowy na malowniczo położone Stare Miasto rozpościera się z latani morskiej górującej nad Starą Fortecą – proponujemy Ci udać się tam przed zachodem słońca.

2. Vlacherna i Mysia Wyspa

Zaledwie kilka kilometrów od stolicy Korfu na półwyspie Kanoni znajduje się kolejna niezwykła atrakcja Korfu. To słynny punkt widokowy zdobiący niemal wszystkie publikacje poświęcone wyspie. Rozpościera się z niego cudowny widok na Valchernę – malutką białą cerkiew połączoną z lądem niewielkim molo. Na tle błękitnego morza wygląda wręcz zjawiskowo! Śnieżnobiały kościółek wzniesiono w 1685 roku. Wewnątrz świątyni mieści się niewielka kaplica oraz sklep z pamiątkami.

Korfu przewodnik

Wizytę w Vlachernie warto połączyć z rejsem łodzią na pobliską Mysią Wyspę (Pontikonissi). Według legendy Pontikonissi to statek Odyseusza, który Posejdon zamienił w kamień w zemście za oślepienie swego syna Polifema. Na Mysiej Wyspie wśród zieleni sosen i cyprysów skrył się mały bizantyjski kościółek Chrystusa Pantokratora pochodzący XI/XII wieku. Choć wyspa objęta jest ochroną, możesz zejść na ląd i obejrzeć klasztor z zewnątrz.

Jakby tego było mało pobliskie molo przy Vlachernie jest istnym rajem dla samolotowych spottersów. To jedno z tym miejsc na świecie, gdzie lądujące samoloty niemal szorują głowy! Jako ciekawostkę dodamy, że pas startowy lotniska na Korfu został umiejscowiony na sztucznie usypanej grobli. Z obu stron otacza go morze. Ponoć przy każdym starcie i lądowaniu wstrzymany jest ruch samochodów na znajdującej się obok drodze.


Porada: Do Kanoni dojedziesz komunikacją miejską. Z ulicy Liston w Mieście Korfu złap autobus linii 2A, który zawiezie Cię na wzgórza Kanoni. Najłatwiej i najszybciej dostaniesz się tam jednak autem lub na skuterze. Najlepszy punkt widokowy na Vlachernę znajduje się na szczycie Kanoni. Tam też ulokowało się klika kawiarni, z których tarasów rozpościerają się przepiękne widoki na okolicę i lądujące samoloty. Warto udać się do nich na za zachód słońca. Rejs łodzią na Mysią Wyspę kosztuje około 2,5 – 3 euro.

3. Paleokastritsa

Paleokastritsa uważana jest za najbardziej malowniczą plażową miejscowość na Korfu. Potwierdzamy – to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc jakie odwiedziliśmy na wyspie. Jego wizytówką jest skaliste wybrzeże z 6 turkusowymi zatoczkami: Agia Triada, Platakia, Alipa, Agios Spirydon, Agios Petros, Ambelaki, w których skryły się piaszczyste i żwirowe plaże. Do każdej z wyżej wymienionych zatoczek warto zajrzeć, bo różnią się od siebie diametralnie. Każda z nich zachwyca! Ich wspólnym mianownikiem jest niezwykle krystaliczna woda, która zachęca do pływania i odkrywania podwodnego świata.

atrakcje Korfu

Paleokastritsa jest także świetnym punktem wypadowym do zwiedzania Korfu oraz idealnym miejscem na rejsy łodzią do tzw. błękitnych grot: Nausika Cave i Blue Eye Cave. Warto też skorzystać z kilkugodzinnego rejsu wzdłuż wybrzeża. Często połączony jest z krótkim relaksem na plażach dostępnych tylko od strony morza. Ze swojej strony polecamy Ci rejs na Rajską Plażę. Otoczona białymi klifami sięgającymi nieba i obmywana wodami we wszystkich kolorach błękitu dosłownie zwala z nóg.

Paleokastritsa
Paleokastritsa

Porada: Doskonały punkt widokowy na Paleokastritsa znajduje się w wiosce Lakones, położonej na okolicznych wzgórzach w otoczeniu gajów oliwnych. Widoki na pięciopalczastą zatokę dosłownie zapierają tam dech w piersiach. Jeśli byłbyś zainteresowany rejsem do błękitnych grot to w zatoce Agios Spirydion znajdziesz zacumowane przy molo łodzie z obsługą. Dodatkowo możesz też wynająć malutką łódeczkę, którą bez sternika będziesz mógł popływać po zatokach. Koszt takiej małej łódeczki wynosi od 50 EUR/4 godziny lub od 100 EUR/dzień.

4. La Grotta w Paleokastritsa

Pozostając w temacie kurortu Paleokastritsa i jego plaż z całego serca polecamy Ci także wizytę w La Grotta. To beach bar ukryty wśród malowniczych klifów z małą kamienistą plażą i wodą w pięknym odcieniu zieleni. W miejscu tym możesz napić się kawy, drinka, możesz coś przekąsić, posłuchać chilloutowej muzyki i co najważniejsze zażyć orzeźwiającej kąpieli. W La Grotta popularne są również skoki do wody z otaczających zatoczkę klifów. Pamiętaj, aby na plażę zabrać specjalne buty, aby nie pokaleczyć sobie stóp.

La Grotta, Korfu

Porada: Do La Grotta wchodzi się wprost z ulicy. Prowadzą do niej strome schodki, a wstęp jest bezpłatny. Warto udać się do niej w godzinach porannych, kiedy nie ma w niej jeszcze tłumów, a woda w zatoce ma przepiękny szmaragdowy kolor.

5. Klasztor Moni Theotokou w Paleokastritsa

Paleokastritsa oprócz uroczych zatoczek i ukrytych w nich plaż, całej masy restauracji, barów i lokalnych sklepików ma także jedną ciekawą atrakcję. Jest nią dominujący nad miejscowością Zakon Najświętszej Marii Panny. Ten bizantyjski klasztor datowany jest na 1228 rok. W klasztorze znajduje się małe muzeum kościelne z rzadkimi bizantyjskimi ikonami, świętymi księgami i innymi relikwiami. Wewnątrz klasztoru działa tradycyjna tłocznia oliwy z oliwek. Są tam również małe ogrody, w których możesz spotkać zamieszkujących monastyr mnichów.

Spod świątyni rozpościerają się przepiękne widoki na Paleokastritsę oraz wysepkę uważaną za skamieniały statek piratów. Ponoć jeden z zakonników widząc budzący grozę okręt, błagał Boga o pomoc. Bóg próśb wysłuchał i zamienił statek w skałę.

Paleokastritsa

Porada: Do klasztoru najlepiej udać się autem lub skuterem, szczególnie w upalny dzień. Podejście na wzgórze jest bowiem dość strome i prowadzi drogą bez wytyczonego chodnika. Wejście na teren klasztoru jest darmowe, ale po obejrzeniu jego wnętrza warto zostawić zakonnikom napiwek przy wyjściu. Wchodząc do klasztoru kobiety muszą mieć zasłonięte nogi. Przed wejściem zakonnicy rozdają chusty/spódnic e na czas zwiedzania świątyni.

Sprawdź także najpiękniejsze atrakcje Cypru.

6. Angelokastro

Zwiedzanie Korfu nie byłoby kompletne bez wizyty w Angelokastro. Zamek Aniołów to jedno z najbardziej spektakularnych miejsc w północnej części wyspy. Budowlę wzniesiono na stromym opadającym do morza klifie. Już sam jej widok z daleka robi niesamowite wrażenie. Podobno głównym powodem budowy fortu na wzgórzu była ochrona mieszkańców Angelokastro przed atakami piratów. Według przekazów historycznych miejsce to było stolicą wyspy Korfu i jedną z trzech najważniejszych fortyfikacji Grecji.

Angelokastro, Korfu

Dziś z Zamku Aniołów pozostało niewiele. Podczas spaceru po jego ruinach odnajdziesz pozostałości kościoła Archanioła Michała wykorzystywanego kiedyś jako kwatera wojskowa oraz wykutą w skale kaplicę Świętego Kyriaki, która służyła za pustelnię. To co na Zamku Aniołów zachwyca najbardziej to przepiękny widok na całą zachodnią część wyspy. Jak na dłoni widać stąd zatokę Paleokastritsa i choćby dla samej tej panoramy warto odwiedzić Angelokastro.

Porada: Wybierając się do Angelokastro ubierz wygodne buty i koniecznie zabierz ze sobą wodę do picia. Pod wzgórze podjedziesz autem/ skuterem, skąd pieszo musisz pokonać około 20 min odcinek trasy prowadzący pod zamek. Forteca czynna jest do godziny 17:00, a bilet wstępu to koszt 3 euro. Na parkingu przy Angelokastro sprzedawcy sprzedają swoje lokalne wyroby. Polecamy Ci zaopatrzyć się u nich w konfiturę figową i likier ze złotej pomarańczy Kumkwat- kulinarny symbol Korfu.

7. Canal D’Amour – Kanał Miłości w Sidari

Kanał Miłości w Sidari to bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych atrakcji na Korfu. Składają się na niego malownicze formacje skalne powstałe na skutek erozji, między którymi ukryła się mała piaszczysta plaża. Canal D’Amour przyciąga przede wszystkim zakochanych, ponieważ związana jest z nim pewna legenda. Mówi ona, że kto przepłynie przez grotę ten już wkrótce pozna miłość swojego życia. Z kolei parom przepływającym Kanał Miłości za ręce gwarantuje, że zostaną na zawsze razem. Czy to prawda? Warto przekonać się samemu.

Kanał Miłości, Sidari

Pamiętaj jednak o tym, że Canal D’Amour to bardzo popularne miejsce na Korfu. Miejscami jest bardzo zatłoczone. Warto do niego udać się wcześnie rano, aby uniknąć dzikich tłumów. O ile sam kanał jest dość ciekawą atrakcją, tak pobliski kurort Sidari naprawdę rozczarowuje. Unikaj go jak ognia! To taki turystyczny koszmarek z tandetą wylewającą się niemal z każdego zaułka.

Porada: Nie wybieraj Sidari na swoją bazę noclegową! Jak to mówią “Sidari koło Paleokastritsa nawet nie stało”. Kurort jest naprawdę koszmarny. Kanał Miłości warto zatem odwiedzić przejazdem w drodze do innych akacji Korfu. Wiedź o tym, że za parking na końcu ulicy prowadzącej do Canal D’Amour trzeba zapłacić. Lepiej zostawić auto/ skuter przy głównej ulicy obok jednej z wielu restauracji i udać się w kierunku kanału pieszo.

8. Przylądek Drastis (Cape Drastis)

Cape Drastis to bez wątpienia najpiękniejsze miejsce jakie widzieliśmy na Korfu! Widok na najdalej na północ wysuniętą część wyspy dosłownie zwala z nóg. Strome wybrzeże kończy się tu białymi skałami o fantazyjnych kształtach, których barwę podkreśla turkusowy kolor morza. Wygląda to wręcz niesamowicie! Na dole w lagunie skryła się malutka skalista plaża, którą również polecamy Ci odwiedzić. Plaża wyposażona jest w kilka leżaków i małą budkę gastronomiczną, w której możesz kupić drobne przekąski. Zejście do morza jest na niej dość wymagające – trzeba się zsunąć po śliskich skałach do wody.

atrakcje Korfu

Przylądkowi Drastis warto poświęcić zdecydowanie więcej czasu niż pobliskiemu Canal D’Amour. Po pierwsze dlatego, że widoki są tu zdecydowanie bardziej malownicze. Po drugie z racji tego, że do Cape Drastis ciężko jest dojechać, większość turystów odpuszcza sobie tą atrakcję i nie jest ona tak niemiłosiernie zatłoczona.

przylądek Drastis
Przylądek Drastis

Porada: Na Przylądek Drastis dostaniesz się jadąc z Sidari do Peroulades. Następnie musisz skręcić w prawo w jedną z bocznych dróg. Droga jest piaszczysta i momentami stroma, a na jej przebiegu znajduje się kilka punktów widokowych na Przylądek Drastis. Na wspomnianą wyżej plażę możesz zjechać autem, ale wiedź o tym, że droga jest grząska, kręta i momentami stroma. Na dole znajduje się mały parking. Jeśli Cape Drastis zamierzasz odwiedzić na skuterze ze względu na swoje bezpieczeństwo zaparkuj go lepiej na parkingu na górze i drogę na plażę pokonaj pieszo (ok. 20 min). Koniecznie zabierz ze sobą wodę!

9. Agios Georgios

W naszym zestawieniu opisującym atrakcje Korfu nie mogło zabraknąć jednej z najpiękniejszych plaż na wyspie. Mowa tu oczywiście o plaży znajdującej się w wiosce Agios Georgios położonej na północno-zachodnim wybrzeżu Korfu. Sama miejscowość jest połączeniem malowniczych wzgórz, gajów oliwnych, winnic, pastelowych budynków, licznych tawern i cudownej piaszczystej plaży ciągnącej się wzdłuż wybrzeża przez około 2 km. Krystaliczne wody Agios Georgios zachęcają do orzeźwiających kąpieli i uprawiania sportów wodnych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Plaże Korfu
atrakcje Korfu

Porada: Naszym zdaniem Agios Georgios tak samo jak wspomniana wyżej Paleokastritsa jest idealnym miejscem na wypoczynek na Korfu i świetną bazą wypadową na zwiedzanie wyspy.

10. Porto Timoni

Zaledwie 3 km od Agios Georgios znajduje się kolejna niezwykła atrakcja Korfu. To malownicze Porto Timoni wyglądająca niczym mini kopia tajskiej wyspy Koh Phi Phi. Zatoka obmywana turkusową wodą Morza Jońskiego skrywa w swych skalistych zboczach dwie bliźniacze plaże: wschodnią i zachodnią, na których możesz wypoczywać. Miejsce to jest naprawdę bajeczne! Naszym zdaniem jest obowiązkowym punktem do odwiedzenia na Korfu. Zachwyca są urodą, zielonymi wzgórzami i kolorem wody! Zresztą zobacz sam.

Porto Timoni, Korfu

Porada: Plaża Porto Timoni położona jest u podnóża miejscowości Afionas. Na końcu miejscowości znajduje się parking, na którym możesz zaparkować swoje auto lub skuter. Dalej do zatoki udasz się już pieszo kierując się szutrową trasą biegnącą od restauracji Dionysos w kierunku wzgórza. Po drodze miniesz punkty widokowe na Agios Georgios i plaże Porto Timoni widziane z góry. Szlak nie jest szczególnie ciężki, jednak momentami prowadzi nad urwiskiem skalnym po nierównym, kamienistym podłożu. Momentami jest też stromy, dlatego zaopatrz się w wygodne sportowe buty. Z racji tego, że na plażach nie ma sklepików czy restauracji zabierz ze sobą wodę i przekąski. Obowiązkowy jest też krem z wysokim filtrem, buty do wody i rurka do nurkowania.

11. Kassiopi i Bataria Beach

Kassiopi to klimatyczne portowe miasteczko położone w północno-wschodniej części Korfu. Jego wizytówką są zacumowane w porcie żaglówki delikatnie kołyszące się na falach, śliczne bielone domki, przytulne restauracje i przepiękna mała plaża Bataria Beach. I to właśnie tej ostatniej chcemy, abyś poświęcił najwięcej uwagi.

Kassiopi, Korfu

Plaża choć malutka może poszczycić się cudownym położeniem i doskonałymi widokami na albańskie góry. Jej żwirowy brzeg zajmują rzędy leżaków, a po bokach wyznaczono miejsce dla tych, którzy potrzebują nieco więcej prywatności. Plaża jest bardzo czysta, a jej ciche i przyjazne otoczenie jest idealnym miejscem dla każdego. W bliskiej odległości od plaży znajdują się różne, tawerny i bary.

Kassiopi, Korfu
Plaże na Korfu

Porada: Wybierając się na plażę zabierz ze sobą specjalne buty do wody.

12. Stara Perithia (Old Perithia)

Nasze zestawienie opisujące najpiękniejsze atrakcje Korfu zamyka opuszczona wioska Stara Perithia (Old Perithia). Wioska duchów położona jest w północnej części Korfu, zaledwie 8 km od Kassiopi. Zbudowano ją na zboczach góry Pantokrator na wysokości 650 m. Naszym zdaniem jest ona miejscem wartym odwiedzenia.

Wieś została założona w XIV wieku w czasach bizantyjskich. Służyła mieszkańcom Korfu za schronienie przed atakami piratów i chroniła przed licznymi chorobami wywoływanymi przez komary z wybrzeża. Kiedy pod koniec XIX wieku z Morza Śródziemnego zniknęli piraci mieszkańcy wioski zaczęli stopniowo wracać na wybrzeże. Wioska z czasem opustoszała. Za czasów swojej świetności składało się na nią 130 domów i 8 kościołów. Zresztą to właśnie od tych ostatnich pochodzi jej nazwa, bo słowo peritheia oznacza “wokół kościołów”.

Na chwilę obecną niewiele z tych zabudowań przetrwało. Domy są prawie całkowicie zniszczone z rozbitymi oknami, zardzewiałymi drzwiami, rozpadającymi się kamiennymi murami i porozbijanymi donicami. Tylko na centralnym placu wioski toczy się życie dzięki kilku działającym tam tawernom. Jako ciekawostkę dodamy, że w Old Perithia od kilku lat pewna para próbuje tchnąć ponownie życie. Mark i Saskia wyremontowali w wiosce kilka domów, naprawili oświetlenie uliczne, posprzątali śmieci i pozawalane drzewa. Założyli w wiosce ule i zajęli się produkcją miodu. Niemniej jednak nadal sprawia ona mroczne wrażenie i jest wyjątkowym miejscem na mapie Korfu, które warto zobaczyć.

Old Perithia, Korfu

Porada: Wstęp do wioski jest darmowy. Auto/skuter zaparkuj na parkingu przed wejściem do atrakcji. Warto przespacerować się po całej wiosce i nie ograniczać się jedynie do jej centralnego placu wypełnionego tawernami.

Najpiękniejsze plaże na Korfu


Na Korfu jest mnóstwo plaż. Są to plaże piaszczyste i żwirowe, te małe ukryte w zatoczkach i te długie ciągnące się kilometrami wzdłuż wybrzeża. Są plaże dzikie i zatłoczone. Piękne i koszmarne. Poniżej wymieniliśmy naszym zdaniem te najpiękniejsze plaże na Korfu:

  • Plaże w Paleokastritsa – plaże żwirowe i piaszczyste
  • Avlaki Beach – plaża żwirowa
  • Bataria Beach w Kassiopi – plaża żwirowa
  • Plaża przy Przylądku Drastis – plaża skalista
  • Agios Gordios Beach – plaża piaszczysta
  • Porto Timoni Beach – dwie żwirowe plaże
Avlaki Beach
Avlaki Beach

Atrakcje Korfu mapa

Atrakcje Korfu – informacje praktyczne:

Pogoda na Korfu – kiedy lecieć na Korfu

Najlepszy okres na wizytę na Korfu przypada w miesiącach od maja do października. Przy czym musisz pamiętać o tym, że w sezonie letnim (lipiec, sierpień) Korfu przeżywa prawdziwe turystyczne oblężenie. Turyści są wszędzie, plaże są zatłoczone, a ceny za noclegi i wyżywienie idą ostro w górę. Najlepiej wybrać się na wyspę w czerwcu lub końcówką września.

Lotnisko na Korfu

Lotnisko na Korfu położone jest w odległości 3 km od miasta Korfu i słynie z malowniczo usytuowanego pasa startowego. Jest on z każdej strony otoczony wodą. Widok jest niesamowity! Wyczytaliśmy też, że tutejszy pas startowy jest sporo krótszy od standardowego. Liczy on 2375 m, kiedy normą jest 2800 m. Piloci przylatujący na Korfu, muszą zatem posiadać dodatkowe kwalifikacje do lądowania na krótszych pasach.

Loty na Korfu

Bezpośrednio z Polski na Korfu latają zarówno tani przewoźnicy (Ryanair, Wizzair) jak i LOT. Ceny różnią się w zależności od lotniska wylotu, a podróż bezpośrednia trwa około 2:20h.

Sprawdź najlepsze opcje dolotu

Jak dostać się z lotniska Korfu do centrum miasta

Osobiście kilku km odcinek z lotniska do centrum miasta pokonaliśmy pieszo. Zajęło nam to około pół godziny. Miejscami nie było chodnika, co nieznacznie utrudniało spacer. Między lotniskiem a centrum miasta Korfu kursuje autobus tranzytowy (linia autobusowa nr 15). Bilety możesz kupić u kierowcy autobusu. Cena biletu wynosi 1.10 EUR. Po więcej informacji odsyłamy Cię na oficjalną stronę przewoźnika.

atrakcje Korfu

Jak przemieszczać się po Korfu

Najlepszym sposobem na przemieszczanie się po Korfu jest wypożyczenie samochodu lub skutera. Jeśli planujesz wylegiwać się na plaży przez całe wakacje i nie interesują Cię atrakcje Korfu lub planujesz zatrzymać się w Korfu Town, to Twoje własne stopy powinny Ci wystarczyć. Alternatywą może być korzystanie z taksówki lub autobusów miejskich. Niebiesko-białe autobusy miejskie jeżdżą na lotnisko i pod terminale statków wycieczkowych jak również wokół miasta Korfu, podczas gdy zielone autobusy jeżdżą ze stolicy do kurortów. Przejazd niebieskimi autobusami kosztuje od 1,20 euro, a ceny przejazdów zielonymi autobusami wahają się od 2 do 6 euro w jedną stronę.

Osobiście Korfu objechaliśmy skuterem. Wypożyczyliśmy go w wypożyczalni Moto Atlantis w Korfu Town, Str. Xenofontos 48. Za 5 dni zapłaciliśmy 100 EUR. Skuter był mały do 50 cm, bo na większy wypożyczalnia wymaga okazania prawa jazdy na motor. Musisz wiedzieć o tym, że Korfu jest górzystą wyspą, drogi w wioskach na wzgórzach są miejscami bardzo wąskie, dziurawe i kręte, a nasz skuter słabł na wyższych wzniesieniach. Mimo wszystko uważamy, że zwiedzanie Korfu skuterem jest fantastyczną przygodą. Skuterem wjedziesz dosłownie wszędzie i nie będziesz miał problemów z jego zaparkowaniem.

Samochód możesz zarezerwować online z wyprzedzeniem i odebrać go w jednej z głównych wypożyczalni na lotnisku, w tym między innymi: Avis, Sixt i Budget. Możesz także zdecydować się na wynajem auta w mniejszej agencji w mieście lub w niektórych głównych ośrodkach wypoczynkowych, ale prawdopodobnie zapłacisz tam więcej. 

Jak wypożyczyć auto

Gdzie nocować na Korfu

Naszym zdaniem najlepszą bazą noclegową na Korfu jest Kérkyra, a z kurortów: Paleokastritsa, Kassiopi lub wioska Agios Gordios. Odradzamy Sidari, bo kurort ten jest brzydki!


Ze swojej strony możemy polecić Ci noclegi:

To przepiękny, klimatyzowany apartament usytuowany w Starym Mieście Korfu w pobliżu Nowej Fortecy. Posiada on w pełni wyposażony aneks kuchenny z jadalnią oraz łazienkę z prysznicem, suszarką do włosów i bezpłatnym zestawem kosmetyków.

To przyjemny ośrodek z przepięknym widokiem usytuowany w Paleokastritsa położony zaledwie 100 metrów od słynnej plaży La Grotta.

*Linki w tym poście są tzw. linkami afiliacyjnymi, tzn. jeśli zarezerwujesz nocleg lub wypożyczysz auto poprzez te linki, to my otrzymamy za to drobną prowizję, którą przeznaczamy na utrzymanie bloga (serwer, domena, itp.) oraz tworzenie nowych bezpłatnych treści. Z góry dziękujemy za pomoc w rozwoju bloga :-)

 

Zapisz się na nasz newsletter (zero spamu, tylko informacje o nowych artykułach). Otrzymasz również zestaw gratisów, w tym e-book "Jak zorganizować wymarzoną podróż"!

Czy wiesz, że...

Jeśli zarezerwujesz nocleg na bookingu z naszego linka to my dostaniemy z tego niewielką prowizję, a Ty i tak zapłacisz tyle samo. Wszystkie artykuły, które są na naszym blogu są dostępne za darmo (to się nigdy nie zmieni!), więc rezerwacja z naszego linka może być formą podziękowania za przekazywane treści.

Podobne wpisy

Strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies. Akceptuj Czytaj więcej

Polityka prywatności