7 powodów, dla których warto odwiedzić Mui Ne

przez Anita & Paweł
14 komentarzy
Mui Ne, Wietnam
Wietnamska wioska Mui Ne położona na wybrzeżu morza Południowochińskiego oznacza nic innego jak „przylądek schronienia”, a jej nazwa wywodzi się od słów: „Mui”- przylądek oraz słowa „Ne”- chować się. W zamierzchłych czasach rybacy, którzy szukali kryjówki przed szalejącymi w regionie niebezpiecznymi tajfunami, osiedlili się w tutejszej zatoce i założyli osadę, która miała im zapewnić przeżycie. Ostatnich dwadzieścia lat rozwoju przekształciły jednak tę niegdyś senną wioskę rybacką w popularny wśród turystów wietnamski kurort, który może poszczycić się bardzo ciekawymi atrakcjami. Jakimi? Odpowiedź znajdziecie w poniższym zestawieniu 7 powodów, dla których WARTO odwiedzić Mui Ne.

 

1. Plaże

Wietnam Mui Ne
Wietnam Mui Ne
Wietnam Mui Ne

 
Piaszczyste plaże długie na 16 km to główna wizytówka Mui Ne. Zaliczane są do najbardziej dziewiczych plaż w całym Wietnamie. Zapewniają niczym niezmącony spokój z dala od gwaru i hałasu wielkich kosmopolitycznych wietnamskich miast. Morze jest tu cudownie ciepłe, choć momentami może być niebezpieczne z powodu mocnego wiatru, dużych fal i silnych przypływów. Wiatr pojawia się zwykle po godzinie 11 i cichnie dopiero późnym popołudniem. Jedynym minusem wietnamskich plaż, o którym z przykrością musimy napisać, jest to, że są one niestety zanieczyszczone tym, co przyniosło morze i zostawili mieszkańcy oraz turyści.

 

2. Czerwone wydmy

 

Wietnam Mui Ne
Wietnam Mui Ne
Wietnam Mui Ne

 

Wokół kurortu roztacza się niezwykle malowniczy pustynny krajobraz, a czerwone wydmy są idealnym jego przykładem. Znajdują się 3 km na północ od Mui Ne i charakteryzują się czerwonawo-brązowym piaskiem uformowanym w łagodne zbocza przypominajace swoim kształtem i fakturą miniaturkę pustyń Bliskiego Wschodu. Szczególnie polecamy wschód słońca na czerwonych wydmach. Nie są wówczas tak oblegane przez turystów, jak podczas zachodu słońca, a widoki zapierają dech. Miłośnicy nieco bardziej aktywnego spędzania czasu oprócz spaceru po wydmach mogą poszaleć tu na plastikowych sankach. Koszt ich wypożyczenia to ok. 10 000 VND – koniecznie trzeba się targować!

 

3. Białe wydmy