Lawendowy ogród w podkrakowskim Ostrowie

Lawenda to jedna z najpiękniejszych roślin ogrodowych. Zachwyca zmysłową barwą oraz intensywnym i świeżym zapachem kojarzącym się z upalnym latem. Jej ciemnofioletowe płatki wabią pszczoły, które radośnie bzyczą nad kwiatowymi rabatami. Kto kocha lawendę, chce się zrelaksować lub szuka fajnej miejscówki do zdjęć plenerowych wcale nie musi jechać do francuskiej Prowansji. Małych upraw tej niezwykle urokliwej rośliny na naszym polskim podwórku znajdziecie wiele. My ze swojej strony szczególnie polecamy Wam przepiękny lawendowy ogród w podkrakowskim Ostrowie. 

 

Polska Lawenda

Polska Lawenda

Polska Lawenda

 

„Ogród pełen lawendy”, bo tak brzmi jego prawdziwa nazwa, rozciąga się na 60-arowej działce w otoczeniu pól uprawnych i dzikich łąk. 6 lat temu zaaranżowali go zawodowi ogrodnicy – Państwo Barbara i Andrzej Olendrowie. Zainspirowani programem telewizyjnym o uprawie lawendy w Polsce, postanowili zająć się jej uprawą na własnej działce. Z roku na rok ciężką pracą stworzyli zachwycający lawendowy raj, do którego ściągają ludzie z całej Polski.

 

Polska Lawenda

Polska Lawenda

Polska Lawenda

 

“Ogród pełen lawendy” największą popularnością cieszy się wśród fotografów. Przed swoimi obiektywami, na tle przepięknych fioletowych rzędów lawendy, ustawiają nowożeńców, pary spodziewające się dzieci, małe dziewczynki przebrane w prześliczne koronkowe, białe sukienki, a nawet zwierzaki. Osobiście byliśmy świadkami, jak wśród kwiecistych łanów buszowały złociste golden retriwery i czarujące border collie. No i oczywiście nas nie mogło tam zabraknąć :-)

 

Polska Lawenda

Polska Lawenda

 

Kiedy jechać? 

Oficjalny sezon rozpoczyna się około 15 czerwca i trwa do 15 lipca. Ogród można odwiedzać w tym okresie codziennie w godzinach od 10:00 do 21:00. Bilet wstępu kosztuje 5 zł/os, zwierzęta wchodzą za darmo :-) Opłata za sesję ślubną wynosi 50 zł/ 3 os. Pozostałe sesje nie są dodatkowo płatne. Musicie się jednak liczyć z tym, że w weekendy ogród jest szczególnie oblegany. Sesje fotograficzne trwają tam w najlepsze! Jeśli tylko macie taką możliwość najlepiej odwiedzicie ogród w tygodniu. W dniach około 24-25 czerwca w ogrodzie odbywają się trwające kilka dni “Dni Lawendy” z warsztatami florystycznymi, zajęciami plastycznymi dla dzieci i mnóstwem innych atrakcji.

 

Polska Lawenda

Polska Lawenda

Polska Lawenda

Polska Lawenda

Polska Lawenda

 

Jak dojechać do ogrodu? 

“Ogród pełen lawendy” znajduje się w miejscowości Ostrów 167 w odległości około 40 km od Krakowa i 10 km od Proszowic. Przed ogrodem wydzielono specjalny darmowy parking dla odwiedzających.

 

Polska Lawenda

Lawendowy ogród w podkrakowskim Ostrowie

9 Comments
 • Paweł
  July 6, 2017

  Fantastyczne zdjęcia! Jestem pod wrażeniem. Jak się dobrze wykadruje, to ciężko odróżnić Polskę od Francji ;) Pozdrawiam

 • Agnieszka | Australove
  July 7, 2017

  Bardzo podoba mi się nazwa tego miejsca! Sama pomału przymierzam się do wizyty na farmie “Bridestowe Lavender Farm”, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych w całej Australii. Mam nadzieję, że uda mi się zrobić równie piękne zdjęcia jak Twoje :)

 • Iza
  July 9, 2017

  Fajnie, że w Polsce powstaje coraz więcej lawendowych miejsc. PS super foty!

 • Gadulec
  July 10, 2017

  Piękne zdjęcia, pamiętam jak dodawałaś na FB! Nie wiedziałam, że takie miejsce istnieje w Polsce, muszę się tam wybrać za rok albo dwa :D Mini Francja koło Krakowa – super!

 • Marcin
  July 12, 2017

  Uwielbiam Wasze zdjęcia, jest w nich jakiś rodzaj magii. A Anita zawsze wychodzi na nich wspaniale! Ale strasznie mnie zmyliliście tym “podkrakowskim”! :p Wsiadam na skuter, już odpalam silnik, patrzę na mapę a tu zonk… przecież to prawie kieleckie! :)

  • Anita & Paweł
   July 13, 2017

   Dzięki Marcin :-) To fakt. Tyniec, Skawina czy Niepołomice to nie są, ale zapewniamy Cię, że skuterem też tam szybko dojedziesz :-) 40km od Krakowa to żadna odległość, a przy okazji możesz zahaczyć o wspomniane woj. świętokrzyskie :-P

Leave a Reply

Your email address will not be published.