Zapowiedź relacji z naszej wyprawy na Kaukaz i do magicznej Persji

 

Uffff… wróciliśmy cali i zdrowi, choć mocnych wrażeń tym razem nie brakowało! Po kilku dniach odpoczynku i sorcie ponad tysiąca zdjęć zabierzemy Was wreszcie w podróż do trzech krajów położonych w Azji tuż przy granicy z Europą. Pokażemy wam przepiękne cerkwie, twierdze i meczety, zaśnieżone szczyty Kaukazu oraz przepiękne zielone, kwitnące doliny. Zabierzemy Was do małych klimatycznych wiosek, w których czas dawno się zatrzymał i wielkich, głośnych metropolii. Przedstawimy mega sympatyczne narody, które na słowo Polsza czy Lechistan reagują tak żywiołowo i serdecznie, że aż człowieka rozpiera duma, że jest się Polakiem- chyba po raz pierwszy w jakimkolwiek miejscu na świecie. A na koniec oczywiście zaserwujemy Wam tamtejsze kultowe dania i trunki – Chaczapuri, Khinkali, Lahmajo, Lewasz czy Kuku Sabzi podane z winem Saperavi, czaczą, koniakiem Ararat czy wodą mineralną Bordżomi. Na deser obowiązkowo Moraba-ye Beh i szisza o smaku jabłkowym.

 

W ciągu najbliższych dni opiszemy Wam nasze wrażenia z pobytu w Gruzji, Armenii, Iranu. Tymczasem dla niecierpliwych krótka fotograficzna zapowiedź.

Nasza Ekipa

Nasza Ekipa

Kościół Gergeti, Gruzja

Kościół Gergeti, Gruzja

Góra Aragats, Armenia

Góra Aragats, Armenia

Dolina Truso, Gruzja

Dolina Truso, Gruzja

Chaczapuri z jajkiem, Gruzja

Chaczapuri z jajkiem, Gruzja

Meczet Shah w Isfahanie, Iran

Meczet Shah w Isfahanie, Iran

Wioska Kandovan, Iran

Wioska Kandovan, Iran

1 Comment
  • KasiaH
    June 30, 2015

    Jak zwykle kilka pięknych zdjęć – super widoki – fajnie, że pokazujecie jedzonko – pogoda widać piękna – pozazdrościć takiego relaksu ;)))) piękna sprawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.